Ulubiony fragment z pisma świętego

Pobierz

1 List do Tesaloniczan.Z tego co wiem powstalo już tego bardzo dużo!. A w Piśmie Świętym trzymam kartkę na której zapisuję ważne dla mnie fragmenty jak np. Iz 12,1-6.Marta Łysek, pisarka, teolog i redaktor DEON.pl.. Gdy któregoś z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień?Jak w temacie.. Moim ulubionym fragmentem jest fragment 1 Listu do Koryntian, tzw. Moim zdecydowanym faworytem jest Iz 54,4-10.. Kliknij tutaj, by przejrzeć galerię Jeśli czytanie Słowa Bożego jest pokarmem dla naszej duszy, to niech ten króciutki fragment będzie dla ciebie przystawką przed dłuższą lekturą Pisma Świętego.Interaktywna Biblia online: czytaj Pismo Święte z komentarzami biblistów, dodawaj własne notatki, losuj cytaty i módl się.. Z tych oto słów wywodzi się Polskie porzekadło : Jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie.Jest ono dla mnie ważne,gdyż zawiera kwintesencje życia.Najlepsze rozwiązanie.. (Flp 4, 12-13) To jeden z moich ulubionych, a takich jest więcejobosieczny miecz, ale z drugiej strony naturalnym jest to, że różne jego.. W jaki sposób na niego natrafiliście?. Mój ulubiony sposób to tzw. namiot spotkania - czyli "oazowa" metoda czytania Pisma Świętego.. 0 0. adamek94 19.12.2010 (08:49) Mnie najbardziej fascynuje 1 List do Koryntian (13,1) , który jest Hymnem o miłości.. 16 #rozmowyAPBMój ulubiony psalm 40 i 27(specjalnie w tej kolejności), a poza tym to Flp 4,4 i Flp 4,13..

Wasze ulubione fragmenty z Pisma Świętego.

Ale czemu nie mielibyśmy stworzyć własnych?. Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia.". 2 Tm, 2,3.Mój ulubiony fragment pisma świętego to przypowieść o Synu Marnotrawnym.W tej przypowieści jest mowa o ojcu, który mial 2 synów.Pewnego dnia jeden z nich poprosił ojca o rozdzielenie majatku pomiedzy nich.Otóż ojciec dokonal tego podziału.jeden syn zostal przy ojcu i mu pomagal, a drugi wział majatek i odszedł.podrozujac po swiecie roztrwonil majatek.gdy wrocicl do ojca, te przyjal go z otwartymi ramionami i urzadzila dla niego wielka uroczystosc.sluzbe kazal gon odziac .Wysłany: Pią 23:34, 30 Gru 2011 Temat postu: Ulubiony fragment Pisma Świętego.. Pewnie wszyscy znają, ale zacytuję: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.. TwojaBiblia.plKażdy z nas ma ulubiony fragment Pisma Świętego, do którego chętnie wraca i które rozważa.. Jednym z fragmentów, który szczególnie pozostał w mym sercu, jest (1Kor 13,4-10) "Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz .Święte jest Jego imię" [Łk 1, 49] Jest to jeden wers z Magnificat.. A było tego trochę ;] Inny fragment, który bardzo lubię to:Fragment jaki znalazłem podczas lektury Pisma Świętego: "Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować..

!A jaki jest Wasz ulubiony fragment z Pisma Świętego?

To zdecydowanie mój ulubiony fragment, gdyż w tak krótkim zdaniu wyraża się uwielbienie i podziękowanie dla Boga za wielkie rzeczy jakie dla mnie uczynił.. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku.. Potem dobrze jest się spotkać w małych grupach, od 3 do 10 osób i podzielić się przemyśleniami.Jaki jest Twój ulubiony fragment Pisma Świętego?. 10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gnieUlubiony fragment z Pisma Świętego: A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.. Historia, związana z tą perykopą jest szczególna - pewnego dnia sama zaczęła mi się otwierać strona, na której te słowa .Ja nie będę oryginalna.. 11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i .Twój ulubiony fragment z Pisma Świętego .. :) postanowiłam że zorganizuje tutaj taki mały kącik w którym każdy z nas będzie mógł podzielić się swoim ulubionym fragmentem/ami z Pisma Świętego myślę, że po pierwsze czytając te fragmenty będziemy się ubogacać Słowem Bożym, .Moim ulubionym cytatem z Pisma Świętego jest : "Kto się mnie zaprze przed ludżmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem"..

A najulubienszym moim fragmentem jest Rz 8,26-27 i Gal 2, 19-20.

2 Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą,radziooo.. Potrzeba tylko jednego.. Często ten hymn jest czytany na ślubach , ale nie chodzi o tylko o miłość małżeńską , ale miłość do drugiego człowieka.1.. #NiedzielaPismaŚwietego #BibliaPotrzeba około godziny, aby przeczytać zaproponowany fragment Biblii wraz z krótkim komentarzem i pytaniami.. 2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice,8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.. Nie chodzi w nim o samo przeczytanie wybranego .. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja.. Hymn o miłości.. odpowiedział (a) 21.11.2009 o 18:19.. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.. Podzielcie się z nami takim swoim ulubionym fragmentem Pisma Świętego.Ulubiony fragment Pisma Świętego.. Jeżeli danego dnia mamy wpisany już jakiś cytat, to nie wpisujmy kolejnego!. "O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie .Mój ulubiony fragment to "Jezus powiedział do swoich uczniów: «Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.. Większość objawionych przez Boga Mojżeszowi ( a więc w pierwszych.Jeden z moich ulubionych fragmentów z Pisma Świętego to: Wyzwolenie Izraela dziełem wszechmocy Bożej 1 Ale teraz tak mówi Pan, Stworzyciel twój, Jakubie, i Twórca twój, o Izraelu: «Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim!.

fragmenty przemawiają w różny sposób do różnych osób.

Moje ulubione fragmenty Biblii to między innymi (podaję wedle kolejności umieszczenia danych ksiąg w Piśmie świętym): 1.. Wielu osobom konkretne słowo z Biblii uratowało życie czy było początkiem ich nawrócenia.. Rozważamy je najpierw w długiej chwili ciszy.. Idź do strony Poprzedni 1, 2 Forum Strona Główna-> Pismo Święte: Zobacz .. będzie narody rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga " Apokalipsa Świętego Jana Pierwsza walka zwycięskiego SłowaPrzeczytaj ulubiony fragment tekstu Jana Pawła II, film opublikuj na Facebooku.. Jak w temacie.. Wydaje mi się ,że hymn ten jest odpowiednikiem 10 przykazań i w nim zawiera się wszystko.. Jednym z fragmentów, który szczególnie pozostał w mym sercu, jest (1Kor 13,4-10) "Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.. 9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.. Mam ulubione krótkie fragmenciki m.in ,,Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" ,,Pan mój i Bóg mój" ,,Ja i Ojciec jedno jesteśmy" To zdanie jest wspaniałe: ,,Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!". Dlaczego jest dla Was taki ważny?. Każdego dnia niech dowolny forumowicz (ale każdego dnia inny ) wpisuje jakiś jeden, krótki fragment z Pisma Świętego!. Q&A odc.. Więc zróbmy to tak!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt