Test z lektury kordian

Pobierz

Folge Deiner Leidenschaft bei eBay!Najbardziej kompletny test z lektury Kordian jaki znajdziesz w sieci.. Jego wyobrażenia i ciągłe zastanawianie się sprawiają, że wciąż tkwi w miejscu.. zamyślonym mężczyzną dozorcą stróżem przechodniem : 13.Quizowy Maniak.. 24.W jakim celu zebrał się lud na placu przed zamkiem królewskim w Warszawie?. 19 pytań Lektury szkolne asska91.. Jeśli .. Część pierwsza trylogii.. Co wiesz o Mikołajku i jego rodzinie?. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Część pierwsza trylogii.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.Rozwiązując test z lektury Kordian mamy do czynienia z człowiekiem w gruncie rzeczy słabym, chwiejnym, wyzutym z prawdziwej odwagi, spętanym przez ograniczenia i ulegającym histerii.. 4.Wymień miejsca podróży bohatera.. Pełny tytuł dramatu Juliusza Słowackiego brzmi: Kordian.. Test rozwiązywano: 202117 razy.. O autorze.. Strach i Imaginacja, z którymi walczy Kordian przed komnatą cara, uosabiają .Kordian - test znajomości lektury Test znajomości lektury Kordiana.. Spiskowcy, plany zamachu i młodzieniec, który nie potrafił pokonać swoich słabości.. Pytanie 3.. Jego wyobrażenia i ciągłe zastanawianie się sprawiają, że wciąż tkwi w miejscu.. Adamowi Mickiewiczowi.. 2.W jaki sposób Kordian przedostaje się ze szczytu Mont Blanc do Polski?.

Kordian - znajomość lektury DRAFT.

Mikołajek - test znajomości lektury.. 6.Jaka jest ostatnia scena dramatu ?. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Kordian"Kordian" - test znajomości lektury.. A. zobaczyć cara, B. podziwiać defiladę wojska polskiego,Kordian został przez Juliusza Słowackiego napisany w 1833 roku w Genewie i ukazał się rok później w Paryżu, zresztą anonimowo.. Test: W podarku dla papieża Kordian ma: a) zdjęcie Kościuszki b) garść ziemi .. W parku Kordian rozmawia z: a) przechodniem b) zamyślonym mężczyzną .Kordian.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Pytanie 2.. Trudno go polubić.23.W jaki sposób Kordian "schodzi" z Mont-Blanc: A. zjeżdża kolejką linową, B. schodzi pieszo, C. ptak czarny znosi go z igły lodu, D. chmura znosi go z igły lodu, E. spływa z lawiną.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Kordian | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Pytanie 1.. Statystyka testu.. Testy: Lektury szkolne.. Jaką bajkę opowiada Grzegorz Kordianowi i w jakim celu?. Przepowiadaniem przyszłości Kordiana.Test: "Kordian" - test znajomości lektury..

... "Kordian" - test znajomości lektury.

5.Co przynosi Kordian do Watykanu i czego oczekuje od papieża ?. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii:"Kordian" - test znajomości lektury.. Test rozwiązywano: .. Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Dzieło Słowackiego do dzisiaj inspiruje badania literaturoznawców.1.Wymień imiona kobiet w życiu Kordiana.. Jakiemu innego polskiemu autorowi początkowo było przypisywane owe dzieło?. Tworzeniem ludzi, którzy odegrają ważką rolę w historii.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Lepiej zatem myśleć i o Kordianie, i o Gustawie .z 9 scen z 9+ scena ostatnia z 10 scen z 10+scena ostatnia : 11.. Z kim rozmawia Kordian w parku?. Spisek koronacyjnyRozwiązując test z lektury Kordian mamy do czynienia z człowiekiem w gruncie rzeczy słabym, chwiejnym, wyzutym z prawdziwej odwagi, spętanym przez ograniczenia i ulegającym histerii.. Testy: Lektury szkolne.. W którym roku ukazał się utwór?. Pobierz test.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. 7.Jaki utwór czyta Kordian w czasie podróży po Europie?. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram .Mikołajek Test wiedzy z lektury..

Rozwiąż test!Kordian - znajomość lektury.

Przywoływaniem wydarzeń z czasów polskiej świetności.. Statystyka testu.. Czy wciąż pamiętasz te postacie i wydarzenia?. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Juliusz Słowacki, "Kordian" - test z lektury.. Trudno go polubić.. Skonstruowane przez Słowackiego imię miało sugerować bohatera: wszystkie odpowiedzi są poprawne kierującego się uczuciem przepełnionego tęsknotą zbuntowanego : 12.. Ilość pytań: 14.. Dzisiaj to jeden z najsłynniejszych polskich dramatów romantycznych, którego tytuł potrafi przywołać praktycznie każdy.. Rozpocznij test.Kordian - test z treści.. Spisek koronacyjny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt