Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek streszczenie

Pobierz

Tym samym postanawiają uciec i ruszyć ku wielkiej przygodzie.. Przeżywające rozmaite historie skarpetki należą już do .Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) - streszczenie, plan wydarzeń.. Zaglądamy do środka, a tam obłędne kolory, ruch, wachlarz postaci…dzieje się!. Podstawowe części garderoby wiecznie gdzieś giną.. Nazywam si.Skarpetki przeżywają niezwykłe przygody- wszystkie wiążą się z pomocą innym, tym którzy są w takiej czy innej potrzebie- każda skarpetka jest inna- są skarpetki bardziej nieśmiałe, inne są wiercipiętami, a jeszcze inne po prostu są niezwykle znudzone tekstylnym towarzystwem z kosza na pranie.Książka, która odniosła niekwestionowany sukces otrzymując chociażby tytuł " Najlepsza książka dziecięca 2015 roku" w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka". ". Nie znamy do końca czasu i miejsca akcji, w których rozgrywają się wydarzenia.. Wysyłamy w 24h - to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia.#Niesamowiteprzygodydziesięciuskarpetek #Niesamowiteprzygodydziesięciuskarpetekrecenzja #książkidladzieci Lubię piękne i mądre książki dla dzieci.. Pobierz legalnie Pełną Wersję tej książki MP3 jest wspaniałą formą spędzania czasu wolnego z dziećmi i kapitałem na całe życie..

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - streszczenie.

Opisuje dzieje dziesięciu pojedyńczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.. Powieść ukazała się w 2015 roku nakładem wydawnictwa Poradnia K i była pierwszą książką Justyny Bednarek, po długoletniej przerwie pisarki w zawodzie.. Wszystko zaczyna się od dziwnych zjawisk w pewnym domu - jego mieszkańcy orientują się bowiem, że podczas prania zawsze znajdują tylko jedną skarpetkę z pary .Streszczenie"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to właściwie zbiór opowiadań, których bohaterami są tytułowe skarpetki.. W pewnej rodzinie, skarpetki regularnie giną podczas prania.. .Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek opowiadają historię skarpet, które chcą czegoś więcej niż zwyczajnego życia na czyjejś stopie.. Bo choć nie zdsjemy sobie z tego sprawy, części garderoby żyją swoim życiem :)"bajka o dziesiĘciu skarpetkach" odpowiada na to pytanie w sposÓb peŁen cudownie nieskrĘpowanej wyobraŹni.. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" zaczyna się od tego, że bardzo rozsądny pan hydraulik wezwany, aby wyjaśnić sprawę znikających skarpet po sprawdzeniu pralki znajduje dziurę w podłodze i informuje dziewczynkę i jej mamę: - Zwiały, cwaniary!. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem..

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek DRAFT.

Znajdziesz tutaj również streszczenia utworów tego autora, jak np. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.. Mama kont.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to właściwie zbiór opowiadań, których bohaterami są tytułowe skarpetki.. W domu Mamy i Basi, nazywanej Małą Be, po wyjęciu z pralki często odnajdują się pojedyncze sztuki skarpet.. Wszystko co trzeba wiedzieć o Justynie Bednarek znajdziecie na streszczenia.pl.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Problematyka Autorka zawarła na kartach książki przesłanie związane z ważnymi współcześnie kwestiami i dylematami moralnymi.. Rodzice czytający dzieciom z przekonaniem i radością sprawiają, że.Na odpowiedź nie musiała długo czekać: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)!. Z powodu pandemii nie odbyło się w zeszłym roku, w tym roku termin też był przesuwany.. Poznaj jedną z nominowanych książek.. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" zapowiada lekturę nietuzinkową, sprawdźcie zatem czy rzeczywiście tak jest.Bajka o dziesięciu skarpetkach odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni..

"Przeci...Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Quiz - Quizizz.

Idealna pomoc dla każdego ucznia.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Ponad sto książek dla dzieci walczyło o nominację do nagrody "Przecinek i Kropka".. Tutaj tandeta nie ma szans.. Więcej ».Książka zawiera historie dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) które przeżywają niesamowite przygody.. Książka Justyny Bednarek to zbiór krótkich opowieści, z których każda opowiada o przygodach jednej z dziesięciu tytułowych skarpetek.. Każda skarpetka jest inna, ma swoją niepowtarzalną .Książka ta opowiada właśnie o tym gdzie i dlaczego znikają skarpetki oraz jakie przygody przeżywają kiedy już ruszają w świat.. Każda z bohaterek (skarpetek) prezentuje wyjątkową postawę: jedna z nich przychodzi z bezinteresowną pomocą, inna wyraża chęć zmieniania świata, wszystkie pragną poznawać swoje przeznaczenie i sens świata.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Geneza utworu.. W domu Mamy i Basi, nazywanej Małą Be, po wyjęciu z pralki często odnajdują się pojedyncze sztuki skarpet.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Czas i miejsce akcji..

Jakie są główne postaci opowiadania "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"?

OPISUJE DZIEJE DZIESIĘCIU POJEDYNCZYCH SKARPETEK, KAŻDEJ Z NICH OFIAROWUJĄC INNĄ PRZYGODĘ.Najważniejsze informację dotyczące życia i twórczości pisarza, zawarte w bardzo przystępnej i skrótowej formie.. Jednakże nie są to zwykłe zaginięcia, lecz całe wyprawy w bajkowy świat pełen przygód.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - streszczenie.. Do prawdziwego świata należy rodzina małej dziewczynki (Małej Be), a także specjalista który odwiedza ich by naprawić rzekomo zepsutą pralkę.. Długo wyczekiwane, wyjątkowe i niepowtarzalne smocze widowisko już wkrótce w zakolu Wisły.. Mam pośród nich swoją ulubioną .AUDIOBOOK Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek - Justyna Bednarek (dla Dzieci).. Rzut oka na okładkę - od razu wiadomo, że będzie zabawnie i inteligentnie.. Jury wybrało pięć najlepszych.. Ostatecznie dojdzie jednak do skutku.. Autorka w kreatywny sposób postanowiła przedstawić bardzo prozaiczny problem ginięcia skarpetek.Po dwóch latach powraca to spektakularne widowisko.. W pewnej rodzinie, skarpetki regularnie giną podczas prania.. Wiemy natomiast, że jest to zupełnie realny świat, w którym żyje Basia (nazwana jako Mała Be) oraz jej rodzina, mająca swoje codzienne zwyczaje i rytuały.. Opowieści Justyny Bednarek przedstawiają zarówno bohaterów realistycznych, jak i fantastycznych.. Streszczenie mówi o historiach niezwykle barwnych, w przenośni i dosłownie, par skarpetek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt