Podaj 3 cechy charakteru prometeusza

Pobierz

5,wyjaśnij w jaki sposób mit o prometeuszu tłumaczy pochodzenie człowieka proszę odp.. Zeus ukarał go karząc go przykuć do skały w Kaukazie.. pisać w punktach a za najlepszą odp daje naj i 20 pkt.. Zalety: -dobry-pomocny-troskliwy-cierpliwy-opiekuńczy Wady : -ukradł ogień-nie szczery wobec bogów-uparty, nieposłuszny-buntowniczy-nieugięty.. Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.1.napisz streszczenie o prometeuszu(z książki mitologia ) 2.co prometeusz zrobił dla człowieka?. wypisz w punktach.. pomocny.. odważny.. Czasami był przebiegły, gdy umiał przechytrzyć Zeusa.. 5,wyjaśnij w jaki sposób mit o prometeuszu tłumaczy pochodzenie człowieka proszę odp.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. wypisz w punktach.. Był mądrym i dobrym opiekunem ludzi, uczył ich zaradności i pomagał się rozwijać.. poleca 85 %.Napisz opis postaci Prometeusza 1.przedstawienie postaci imię, wiek, boskie pochodzenie) 2. wygląd zewnętrzny (włosy, oczy, ubiór, sylwetka, siła, zdrowie fizyczne) 3.. Szlachetny, odwazny, pomocny.. pisać w punktach a za najlepszą odp daje naj i 20 pkt Prometeusz to tytan, który w mitologii jest przedstawiony przede wszystkim jako stwórca człowieka..

Podaj trzy cechy charakteru Prometeusza.

Bohater "Mitologii" to dobry tytan, który stworzył człowieka z gliny i łez i dał mu duszę.. Przykładowe rozwiązanie:uczynność;dobroć; Odpowiedź na zadanie z Słowa na start!. Prometeusz jest bohaterem książki Jana Parandowskiego pt. "Mitologia".. Wspaniałomyślny, dobry, życzliwy ludziomstworzył człowieka, przekazywał mu swą wiedzę i umiejętności, naraził się Zeusowi dla dobra ludzkości mądrymiał ogromną wiedzę we wszystkich .Podaj kilka cech charakteru Prometeusza .. Zadanie.. Wpisz w kółka odpowiedni wynik staraj się skracać liczby podczas mnożenia Answer.. Napisz, kim byl i czym sie zajmowal prometeusz, a nastepnie w kilku zdaniach przedstaw cechy jej charakteru oraz ocen zachowanie.1.napisz streszczenie o prometeuszu(z książki mitologia ) 2.co prometeusz zrobił dla człowieka?. Question from @Krulik127 - Szkoła podstawowa .Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Z gliny i łez ulepił ludzkie ciało, a wykradziony ogień niebieski pozwolił mu tchnąć duszę w człowieka.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.. Dbając o ludzi Prometeusz nie stroni od naginania boskich zakazów.Charakterystyka Prometeusza.. samantatreichel8 October 2020 | 0 Replies .Scharakteryzuj Prometeusza jako buntownika i dobroczyńcę ludzkości..

kara prometeusza.

3.podaj 3 cechy charakteru prometeusza 4.jaką karę wymierzył prometeuszowi Zeus?. Zeusowi nie podobały się poczynania Prometeusza.Napisz, kim byl i czym sie zajmowal prometeusz, a nastepnie w kilku zdaniach przedstaw cechy jej charakteru oraz ocen zachowanie.. Odpowiedz przez Guest.. Wielkimi zaletami Prometeusza były: cierpliwość, troskliwość i opiekuńczość wobec człowieka.Podaj 3 cechy prometeusza z mitologii greckiej.. Prometeusza uwolnił Herakles.. Dlatego tytan postanowił wykraść bogom Olimpu ogień i nauczyć człowieka używania go, rzemiosł, sztuk.. kłości.Prometeusz był jednym z tytanów.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.. pisać w punktach a za najlepszą odp daje naj i 20 pkt1.napisz streszczenie o prometeuszu(z książki mitologia ) 2.co prometeusz zrobił dla człowieka?. 5 Podręcznik cz. 1Zadanie: cechy charakteru prometeusza co naj mnie 3 Rozwiązanie: cechy prometeusza spryt,madrośc,odpowiedzialnosc,miłosc do ludzi,poświęcenieCechy charakteru Prometeusza!. wady i zalety: umiejętności (z podkreśleniem ich niezwykłości):Prometeusz był dobry, mądry, odważny i poświęcił się z miłości do ludzi.. Podaj trzy cechy charakteru Prometeusza.. Oceń odpowiedź .. 6.Uczynny, uparty, buntowniczy, dobroczynny, bezwarunkowo oddany ludziom.cechy prometeusza.. wypisz w punktach..

Prometeusza uwolnił Herakles.Podaj trzy cechy charakteru Prometeusza.

potrzebuje pomocy to na dziś musze jeszcze to zanieść.. Zobacz odpowiedź.. rozwiązane.. 3.podaj 3 cechy charakteru prometeusza 4.jaką karę wymierzył prometeuszowi Zeus?. Prometeusz wykradł ogień, chcąc go dać ludziom.. Odpowiedz przez Guest.. Orzeł zjadał wątrobę tytana, która przez nieśmiertelność goiła mu się a ptak ponownie powtarzał to.. Zadanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt