Uzupełnij opowiadanie o prometeuszu który przeniósł się do 21 wieku

Pobierz

Człowiek ten był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.. Zaniemówiłam,ale mimo to wydusiłam z siebie ciche przywitanie.Szybko informujesz Wdowę i Kirkora o zbrodni planowanej przez Balladynę.. Zastosuj minimum trzy z podanych elementów: monolog, dialog, zwrot akcji, opis przeżyć wewnętrznych,Gdy Prometeusz się o tym dowiedział postanowił zemścić się na bogach.. Dał mu życie, a tym samym i duszę.. Jan Paweł II urodził się w Wadowicach na południu Polski w 1920 roku, zmarł jako papież w Watykanie 2 kwietnia 2005 roku.. Napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie przygodzie tego bohatera, który swoim zachowaniem udowodnił, że przestrzega kodeksu rycerskiego.1.. Indywidualne.. Uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury, jej fabuły i bohaterów.Przeczytajcie przykładowe opowiadanie twórcze ze s. 270 - O Dedalu i Ikarze inaczej.. Już miałam wrażenie,że zemdleję ze strachu, kiedy dziwny stwór odezwał się do mnie bardzo ludzkim głosem i bardzo prostym słowem.. Ulepił go z gliny, łez i tchnął w niego duszę.. 2.Napisz opowiadanie o spotkaniu Goplany z bohaterem z innego utworu literackiego.. W swych pismach odnosi się do mitu także Cyceron, Pauzaniasz, Arrian i Flawiusz Filostrat.Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .1..

8 Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu, który przeniósł się do XXI wieku.

Do pierwszego wrzucił kości, które zakrył tłuszczem., a do drugiego najlepsze mięso z woła, które przykrył skórą.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną książkę.. Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur klasy szóstej.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 150 wyrazów.. Przepiszcie do zeszytu poniższe wiadomości: Wstęp (2 - 3 zdania) - wyjaśnijcie, kiedy i gdzie rozgrywa się akcja, kto bierze w niej udział.Po występach w kadrze pana i Przemysława Frankowskiego, który z Chicago Fire przeniósł się do Ligue 1, coraz więcej osób przyjmuje do wiadomości, że do USA nie leci się na emeryturę.. Nie chciał, aby stało się im coś złego, dlatego był im nauczycielem, uczył jak polować i jak żyć, by przeżyć.. Traktował ludzi jak swoje dzieci, które bardzo kochał.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. "Pan Tadeusz" to lektura, która pojawiła się w arkuszu CKE na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego.. Nadaj tytuł swojemu tekstowi - Praca indywidualna z zeszytem ćwiczeń e mail pllub na Librus Elżbieta Bieńkowska BuliszPolecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę..

Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu.

Bardzo wcześnie drogę kapłaństwa wybrał na .Prometeusz, syn Japeta i nimfy Klimenie, należał do pokolenia tytanów.. Nie potrafili okiełznać przyrody, nie radzili sobie z otaczającym ich światem.. Napisz ją na komputerze i wyślij dzisiaj do godziny 20.00 na maila nauczyciela .W II wieku n. e. motyw podjęty został przez Lukiana w dialogu pt.:Prometeusz albo Kaukaz, a także w innych dziełach - O ofiarach, Zeus wzięty na spytki, Bogowie miłości.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. To on ulepił z gliny człowieka.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Imię jego oznacza "przewidujący".. W opowiadaniu kiedy i gdzie rozgrywaja sie wydarzenia przedstawione w opowiadaniuWyobraź sobie, że jeden z bohaterów powieści Krzyżacy trafił do naszych czasów.. Przygotuj się do napisania współczesnej wersji baśni o tej bohaterce.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Człowiek ten był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.Prometeusz należał do tytanów.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.. Miał trzech braci: Epimeteusza, Atlasa i Menojtiosa..

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

Kirkor wiedzie wspaniałe życie z Aliną.. ::Mit o Prometeuszu::.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Zanim do nich przemówił, byli jak ślepcy i brodzili w mroku, nie wiedząc ani o sobie nic, ani o świecie otaczającym, były im obce budowy kamienne, strzelające ku słońcu, nie znali sztuki ciesielskiej.Dla chętnych - Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu, który przeniósł się do XXI wieku.. Przykładem współczesnego Prometeusza jest dla mnie Jan Paweł II, były papież.. To zadanie musi być rozwiązane indywidualnieprzez każdego ucznia.. Wszystko kończy się jednak dobrze, bo Kirkor wyrywa jej nóż i za karę Balladyna trafia do więzienia.. Napisz inne zakończenie mitu.. pracy w grupie.Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.. 6.05.2020 środa TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Temat jest do wyboru: Wyobraź sobie, że wehikuł czasu przeniósł złotą rybkę w XXI wiek do polskiego jeziora.. Szef postanowił, że da pieniądze pod warunkiem, że projekt będzie przypisany jego nazwisku.Prometeusz nie zgodził sie, by marzenie z dzieciństwa straciło swoją wartość..

Ułóżcie plan wydarzeń, który ułatwi wykonanie zadania.

Prometeusz widząc to, niczym dobry i mądry ojciec, zaczął szkolić ludzi w łowach, pokazywał proste rzemieślnicze prace.Mitologiczny Prometeusz to wzór człowieka działającego dla dobra społeczeństwa bez osiągania korzyści.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 150 wyrazów.. Pewnego razu zaproponował Zeusowi, by dać ludziom ogień, ten zaś propozycję stanowczo odrzucił, w obawie .Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Zeus myśląc, że pod tłuszczem kryje się mięso, wyprał właśnie ten wór.Pewnego dnia Prometeusz udał sie do Zeusa prosić go o dofinansowanie na procesor do robota.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. - zagadki.. Pokazał Zeusowi wory, a ten miał jeden wyprać - jego zawartość ludzie mieli dawać bogom w ofierze.. Zeus namówił.Prometeusz jest jedną z najwznioślejszych postaci w mitologii - bóg, który cierpiał przez miłość dla ludzi.. -Cześć Ty.. Napisz ją na komputerze i wyślij dzisiaj do godziny 20.00 na maila nauczycielaStworzenie człowieka.. Prometeusz stworzył człowieka ulepiwszy go z gliny pomieszanej ze łzami.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Ubrany był w dziwny płaszcz, coś jakby mundur, który zakrywał jego glutkowate, pomarańczowo - czerwone ciało.. 7 kwietnia (wtorek) TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.Następnie przygotujcie się do napisania opowiadania.. Biegniecie do lasu i przyłapujecie kobietę na mierzeniu nożem do Aliny.. Owego dnia Po dwóch godzinach bacznego przyglądania się mijającym go ludziom Prometeusz Napisz szczęśliwe zakończenie.. Nadaj tytuł swojemu tekstowi.. Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur klasy szóstej.. Może wymagać: odniesienia się do indywidualnych doświadczeń.. Nie wiedział co ma robić, aż wpadł mu do głowy doskonały plan.Strona 141.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną książkę.. Ludzie jednak byli dość nieporadnymi istotami.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Zadanie indywidualne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt