Środki stylistyczne sprawdzian klasa 6

Pobierz

Zdrobnienie 11.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Jolanta Stępniak Data publikacji .. 2193.. Link do pełnej wersji prezentacji: Wypisz wszystkie środki stylistyczne z wiersza "Kulawa droga" Stanisława Młodożeńca.. Uosobienie (personifikacja) 6.. Test sprawdza znajomość środków stylistycznych w klasie V. snovis, 2010-05-29, ocena: Super!. Powtórzenie 7.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Zadrzyjmy głowy, weźmy się za ręce, Żeby nie zgubić się w trawach, jak w borze.. Środki poetyckie TEST to 28 poleceń z odpowiedziami dotyczącymi tego tematu.Jak dobrze znasz środki stylistyczne?. Które z poniższych wyrażeń i zwrotów zaliczamy do animizacji?. KARTKÓWKA KLASA I GRUPA A I. Lalki mają bardzo smutne miny, kiedy sypią się z nich trociny.Kto poda środki stylistyczne 6 klasa takie podstawowe : epitet ,porównanie , przenośnia , wyraz dzwiękonaśladowczy ?Test wiadomości ze znajomości środków poetyckich Przeczytaj uważnie podany fragment wiersza.. Ożywienie 5.. Animizacja (ożywienie) 12.. Wypisz z podanego fragmentu epitety: ( 3 pkt. ). W podanym fragmencie wiersza nazwij podkreślone środki poetyckie Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary?. - .Plik środki stylistyczne ćwiczenia.doc na koncie użytkownika grazia13-09 • folder Środki stylistyczne i gatunki literackie • Data dodania: 14 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1 ŚRODKI STYLISTYCZNE ŚRODKI POETYCKIE ŚRODKI ARTYSTYCZNEGO WYRAZU (z takimi określeniami możesz spotkać się w zadaniach z języka polskiego)..

Środki stylistyczne - sprawdzian wiadomości dla klasy VI.

Lalki są żywe, wesołe i nieszczęśliwe.. Mają też na celu wywołać u czytelnika określone emocje, pobudzić jego wyobraźnię.. 2400 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Hiperbola (wyolbrzymienie) 4.. Onomatopeja (dźwiękonaśladownictwo) 8.. Noc już na kwiaty nakłada pieczęcie I z góry spływa kolor po kolorze.Zobacz quiz: Środki stylistyczne.. Zawiera 23 pytań.. maggie16 3 lata temu.. O to wiersz: Ulewa Ulewa Na szczytach Tatr, na szczytach Tatr, Na sinej ich krawędzi Króluje w mgłach świszczący wiatr I ciemne chmury pędzi.. Skomentuj.. Porównanie 3.. 3 Środki stylistyczne: pytanie retoryczne antyteza zgrubienie, zdrobnienie neologizm anafora, epifora apostrofa peryfraza, eufemizmSprawdzian "Środki stylistyczne", plik: sprawdzian-srodki-stylistyczne.doc (application/msword) Słowa na czasieJęzyk polski, Sprawdziany i testy Kartkówka Słowa na czasie środki stylistyczne/dramat.. AntytezaZestawy zadań przygotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii, które mogą być przydatne na zajęciach z tych przedmiotów.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.wszystko o środkach poetyckich Zawiera 6 pytań.. Wyraz dźwiękonaśladowczy (onomatopeja) 7. .. 82% niektórych po prostu jeszcze nie się uczyłam ale jeśli chodzi o język polski to jestem najlepsza w klasie jeśli .ŚRODKI POETYCKIE - SPRAWDZENIE WIADOMOŚCI W KLASIE V 1.Osoba mówiąca w wierszu to a) podmiot liryczny b) narrator c) autor 2.Określenie rzeczownika w poezji to a) symbol b) epitet c) rym 3.We fragmencie wiersza Józefa Ratajczaka pt. "Lalki" podkreśl pięć epitetów..

- Środki stylistyczne: - Pytania i odpowiedzi - Język polski.

Porównanie 3.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozpostarł z mgły utkany płaszcz I rosę z chmur wyciska, A strugi wód z wilgotnych paszcz Spływają na urwiska.. Środki stylistyczne - sprawdzian wiadomości dla klasy VI.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawdź swoja wiedzę.. Pobierz (doc, 36,5 KB) Komentarze.. Myślisz, że świat Śródziemia nie ma przed Tobą tajemnic?. Pytania i odpowiedzi .. Klasa 6.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.- lista najpopularniejszych środków stylistycznych z definicjami - plansza do gry, kostki, pionki - karteczki z cytatami IV.. Peryfraza (omówienie) 6.. Przenośnia (metafora) 2. to używane w literaturze sposoby kształtowania języka literackiego, które odróżniają go od języka codziennej komunikacji.. Wykonaj polecenia.. Na piętra gór, na ciemny bór Zasłony spadły sine, W deszczowych .Środki stylistyczne.. "Płyną zburzone kościoły, ogrody zmienione w cmentarze, ruiny, gruzy, zwaliska, ulice i domy znajome z dziecinnych lat" (Jako pierwszy wyraz zapisz epitet, a obok w nawiasie rzeczownik, którego jest określeniem)6..

Podgląd ...Sprawdzian - środki stylistyczne Grupa A 1.

Rozwiązania zadań.. Sprawdź w naszym quizie dotyczącym "Hobbita"!Bolesław Leśmian "Wiśnia" - Środki stylistyczne - środki stylistyczne - Środki Stylistyczne- Klasa 5 - Środki stylistyczne - Środki stylistyczne.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.ŚRODKI STYLISTYCZNE - karta pracy Przeczytaj i powtórz wiadomości o środkach stylistycznych - str. 327-329 w podręczniku.. Nastepnie zaznacz prawidłową odpowiedź.. Przenośnia to zestaw wyrazów, które uzyskały nowe znaczenie (np. rzucić okiem- spojrzeć) 2.. Przebieg lekcji: a) faza porzygotowawcza Uczniowie przypominają jakie środki stylistyczne znają; wymieniają je b) faza realizacji Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z listą środków stylistycznych.Plik ćwiczenia środki stylistyczne.doc na koncie użytkownika grazia13-09 • folder Środki stylistyczne i gatunki literackie • Data dodania: 14 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1 Wybrane środki stylistyczne.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. a długi rosną b) biały jak gołąb c wiatr wieje d budzą się wspomnieniaZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Podane wyrazy wpisz w odpowiednie miejsce w tabeli: dom, szkolić, ogród, cukiernik, przydomowy, szkoła, ogrodnik, cukier Wyraz podstawowy Wyraz pochodnyŚrodki stylistyczne w języku polskim..

Góry nad wodą klęczą jak praczki,Środki stylistyczne 1.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 2 ŚRODKI STYLISTYCZNE: to elementy języka, które mają na celu pobudzenie wyobraźni odbiorcy i wywołanie określonych emocji; pozwalają w sposób sugestywny i oryginalny wyrażać myśli i uczucia nadawcy; rzadko występują w języku .Lekcja dotycząca podstawowych środków stylistycznych oraz ich funkcji w tekście literackim.. Porównanie to zestaw wyrazów połączonych słowem jak, jakby, niby (np. gruby jak beczka, krzyczy jakby .Język polski, 6 klasa, środki stylistyczne, pomożesz?. Personifikacja (uosobienie) 10..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt