Genially opowiadanie twórcze

Pobierz

Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. Kłopoty, zagadki, tajemnice to moja specjalność.. Klasa 3 Polski.. Na ostatniej prostej przed egzaminem ósmoklasisty warto powtórzyć elementy kompozycyjne.. Opowiadanie Połącz w pary.. Jestem nauczycielką języka polskiego i kocham to, co robię!. Zadbaj o właściwą kompozycję wypowiedzi - zaznacz co najmniej trzy akapity.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Opowiadanie twórcze nn by Mirosława Nowak on Genially.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy-powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.. Dziś rozpoczynamy serię powtórkową do egzaminu z języka polskiego.. Wskazówki: 1.. Wybór miejsca na trening.3.. To oznacza, że musisz wykazać się dobrą znajomością utworu.. Klasa 3 Polski.. Opowiadanie Koło fortuny.. Pracę lub zdjęcie pracy zapisanej w zeszycie Możesz skorzystać z propozycji tematów zamieszczonych poniżej .. Spotkanie z wężem boa.6.. Na początku opis kryteriów, później pokazanie ich w praktyce (od 12. minuty).. Opowiadanie Podziel na kategorie.. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora..

i wzbogacające opowiadanie twórcze.

,to forma wypowiedzi literackiej ukazująca określony świat przedstawiony, złożony z czasu i miejsca akcji, bohaterów oraz wydarzeń powiązanych ze sobą w porządku chronologicznym i przyczynowo-skutkowym.W zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie odtwórcze i twórcze.. Wypadek5.. Może zawierać inne formy: opis, charakterystyki, dialog itd.. 2,3,4,piszemytwórcze opowiadanie,1,obok tego ołówka kliknij i wysłuchaj objaśnień na każdej stronie,1,Co to jest opowiadanie ?. Była piękna, słoneczna niedziela….. przeczytaj→ 1.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Opowiadanie Podziel na kategorie.. d) pamiętaj, że w mitach i przypowieściach zawarte jest przesłanie, czyli przestroga przed niewłaściwym zachowaniem lub nauka, jak należyJak napisać opowiadanie?. Podaj temat lub zapisz tytuł opowiadania.. Pewnego dnia w Warszawie….. Nasz kanał będzie prezentował treści w oparciu o podstawę .Krótki przepis na napisanie opowiadania.. W ostatnim czasie powtórzyliśmy materiał do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.. Przemyśl dobrze przedmiot i temat opowiadania.. Uwielbiam książki, ale zwykle to one wpędzają mnie w tarapaty.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. W swoim opowiadaniu umieścisz bohaterów lektury np. w nowej sytuacji, zmienisz bieg wydarzeń.Oto przykład planu opowiadania twórczego.Zapoznaj się.Korzystając z przykładu, zrób własny plan.Możesz wykorzystać czystą kartę: Plan wydarzeń..

opowiadanie Połącz w pary.Wybór należy do Ciebie... opowiadanie twórcze.

Określ miejsce i czas .Słowianka.. Uporządkuj wiedzę na temat postaci, które opiszesz - ich zachowania, wygląd, cechy charakteru, przyzwyczajenia.- przygotuj plan pracy, dzięki któremu ustalisz, kiedy wprowadzisz zwroty akcji, jakie wydarzenie będzie punktem kulminacyjnym w Twoim wypracowaniu.W każdym arkuszu egzaminacyjnymjednym z tematówpracy pisemnejjest opowiadanie twórcze.Może nim być np. współczesna wersja mitu, przypowieści,baśni, legendy lub ballady.. Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie .Zwróć uwagę, jakich słów, odzywek i powiedzonek używają.. Opowiadanie Połącz w pary.. Ostateczny kształt opowiadania zależy jednak od jego tematu, treści i osoby piszącej.. Opowiadanie Koło fortuny.. Warto pamiętać o tym, że w swojej pracy autor powinien zastosować elementy, które wzbogacą i urozmaicą tę formę wypowiedzi, którą uczniowie bardzo lubią .Liczba wyników dla zapytania 'opowiadanie ludeczka': 566..

Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.Przygotuj się do egzaminu ósmoklasisty: opowiadanie twórcze.

Mam też niezwykły talent.opowiadanie, opowiadanie twórcze, dzielenie się pomysłami, pomysł na lekcję, rozpisywanie, kryteria, fabula, urozmaicenie, puenta, opis, charakterystyka .Dlatego chcemy Wam pomóc pośrednio spełnić Wasze marzenia o wybranej szkole i z języka polskiego uzyskać upragniony wynik.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. W pierwszym wideo Agnieszka Zielowska przedstawi wskazówki dotyczące pisania wypracowania, którym będzie opowiadanie twórcze.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy .. W takiej pracy musisz wykorzystać6 z 10 następującychelementów twórczych:czas, miejsce wydarzeń,elementy opisu (bohatera, przedmiotu,krajobrazu,przeżyć), elementycharakterystyki .Na egzaminie opowiadanie twórcze będzie zawsze związane z treścią lektury obowiązkowej wskazanej w poleceniu.. Moje serce w czasie zdalnego nauczania skradły geniallne prezentacje ;) Cieszę się, że tu.Answers: 3 on a question: Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią..

Zanim zaczniesz pisać:- przypomnij sobie treść utworu, na podstawie którego będziesz pisać opowiadanie.

Opowiadanie stanowi jedną z najczęściej wybieranych przez uczniów form wypowiedzi.. wg Niebieskitulipan.. Ustal temat i plan tekstu - czyli zastanów się, o czym chcesz napisać i co się w tekście wydarzy, co będzie w nim najważniejsze; zanotuj swoje ustalenia w punktach.. Pewnego razu….. Opowiadanie ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie…..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt