Rozprawka na temat antygony

Pobierz

Rozwiązania.. Poniósł za to karę, ale ukarana .Antygona czy Kreon?. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Jej wrażliwość, czułość i miłość nie pozwalały zostawić brata na pastwę losu.. Zadanie jest zamknięte.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.. Przygotowanie do napisania rozprawki.Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Rozprawka problemowa przykłady.. Rozprawka z Antygony !. "Antygona" to antyczna .Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. "Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury.. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa.. 2012-03-01 18:17:29 Temat do rozprawki , help me!. "Antygona postąpiła słusznie grzebiąc zwłoki brata " to jest mój temat ale jednocześnie teza.Nie wypowiadał się na temat Antygony..

Na jaki temat pisać rozprawkę?

Na ziemi zaś pozostanie nasza dobroć, zniknie zło.W ramach ćwiczenia uczniowie przygotowują w grupach konspekty wypowiedzi argumentacyjnych na inne tematy niż temat wypracowania domowego.. 2010-10-03 14:36:39; Napisz rozprawkę na temat: 2013-03-04 11:42:46; Który .Podobne tematy: • Rozprawka - definicja • William Szekspir • Makbet - streszczenie, plan wydarzeń • "Człowiek nie jest stworzony do klęsk" - rozprawka • Jak napisać rozprawkę - wskazówki, przykład rozprawki • Dom to nie tylko ściany.. Czym dla mnie jest dom?. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.. Rozprawka • "Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" - rozprawka Gdyby jednak postąpiła inaczej może ominęła by ją śmierć, ale z pewnością nie kara boska.. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. W podsumowaniu niniejszej wypowiedzi na temat wpływu literatury na kształtowanie światopoglądu czytelnika wymienię jeszcze raz najważniejsze stwierdzenia, tym razem bez przytaczania konkretnych przykładów.Rozprawka na temat antygony 24 października 2020 15:16 Ściągi Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. potem trzeba napisac co najmniej 3 argumenty na temat twojego zadania( zlaezy o czym jest najpierw odpowiadasz na pytanie czyli potwierdzasz teze a potem uzasadniasz swoja odp w co ..

Ma ktoś pomysł na jakiś ciekawy temat?

Jego żona i syn zabili się.. Swój czyn przypłaca śmiercią, ale łamiąc ziemskie prawo, przestrzega prawa boskiego.W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Rozprawka - Antygona ( TEZA ) - rozwiązanie zadania.. Kiedy z rozkazu króla Kreona jej zmarły brat Polinejkes został skazany na wieczną tułaczkę i niemożliwość zaznania pośmiertnego spokoju .Prosze pilne !. Złamała zakaz króla, lecz jakże w jakże słusznej sprawie.W Antygonie motyw buntu jest wyraźnie zaznaczony.. Była bardzo religijna toteż bała się sprzeciwiać prawom boskim.. 79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.Na samym początku "Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.. Broni praw boskich, nakazujących ostatnią posługę względem zmarłych.a) Zakończenie rozprawki na temat: W jaki sposób literatura kształtuje światopogląd czytelnika?. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka..

Na przykładzie sformułowanych do ćwiczeń tematów przeanalizuj przykładowe rozprawki.

Kierowała się tym, co podpowiadało jej serce.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. W tekście odwołaj się Antygony Sofoklesa i innych tekstów kultury.ANTYGONA postać tragiczna.. Nie należy zapominać również o tym, że ciało zmarłej osoby należy pogrzebać z należnym mu szacunkiem i nie dopuścić do tego, aby stało się żerem .Antygona, jego siostra ani myślała podporządkować się mu.. To celowy zabieg, ponieważ na .rozprawka na temat "udowodnij ze antygona miała racje Zgłoś nadużycie.. - z Antygony 2010-11-15 17:24:23Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaram"Antygona" Sofoklesa jest przykładem uniwersalnej tragedii antycznej opartej na konflikcie dwóch racji, z których ostatecznie żadna nie wygrywa.. Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?. Spór ten później przerodzi się w prawdziwą walkę i zakończy się tragedią.. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.Który temat rozprawki wybrać ?.

Jeśli wystąpią trudności, można pozwolić uczniom pisać rozprawki na tematy omówione na lekcji.

najpierw piszesz teze np napisze na temat antygony ale to tylko przyklad:,,Na pytanie czy antygona jest postacia pozytywna postaram sie odpowiedziec na zadane pytanie podajac kilka argumentow.- to jest teza.. Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziOdp: Rozprawka?. Temat: Wizja ludzkiego losu w Antygonie Sofoklesa.. 2009-10-07 19:07:12 Rozwiąż krzyżówkę.. Protest głównej bohaterki, Antygony, będącej przedstawicielką przeciwstawnych racji do tych, które reprezentuje jej władca, doprowadza do tragedii.. Opis sytuacji temat Duża przerwa w szkole Przedmiot: Język polski / Gimnazjum:Muszę napisać rozprawkę na dowolny temat.. Podobne pytania.. Jednak jest ona słuszną buntowniczką.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Uważam, że Antygona bohatersko postąpiła pochowawszy Polinejkesa.. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)TAGI: Sofokles Antygona rozprawka.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. "Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.. Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Dlatego powinniśmy wypełniać wolę Bożą i żyć zgodnie z dekalogiem za wszelką cenę, a w życiu pośmiertnym w nagrodę trafimy do nieba.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Napisz rozprawkę na temat czy zgadasz się ze stwierdzeniem ze słowami świadczyć miłość to nie miłość.. Dla obrony praw boskich gotowa była poświęcić życie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt