Mądry wielbłąd plan wydarzeń

Pobierz

Dzisiaj mamy kolejny temat związany z Afryką.. "Mądry wielbłąd" -fragment książki Łukasza Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika".Przeczytajcie fragment książki Afryka Kazika "Mądry wielbłąd" Na podstawie poniższego planu wydarzeń naucz się opowiadać fragment książki Afryka Kazika "Mądry wielbłąd" - nie musicie umieć na pamięć, ważne jest aby powstało, krótkie opowiadanie ( spróbujcie opowiadać własnymi słowami)Ułóż plan wydarzeń do tekstu "Mądry wielbłąd".. pełnymi zdaniami.. Wszak sama nazwa, plan, nawiązuje do planowania, a planujemy przyszłość.2017-10-03.. polski.. Jaś wymyka się nocą, aby zebrać kamienie.. Otwórz ćwiczenia na str. 73 - 74.. Takie ćwiczenia są potrzebne do tego, aby potem wykorzystać je do tworzenia planów twórczych, czyli takich, do realizacji których przystąpimy w przyszłości.. obrazkami.. - Pejritoos i Hipodamii (zaproszenie centaurów- rozruby, wojna, wygnanie ich z Tesalii- poszli do Dionizosa, został mądry Chejron- obiady z bogami, dzieci bohaterów) 13.. Wszystkie wydarzenia zapisujemy po kolei, tak jak występują w tekście.Plan wydarzeń z powieści, jest planem odtwórczym, czyli piszemy go na podstawie tego, co przeczytaliśmy.. Na podstawie czytanki odpowiedzcie na pytania w ćw.. Podczas czytania należy na bieżąco notować wydarzenia, które wydają się najważniejsze.. Opowiedz, co się wydarzyło.Przeczytajcie czytankę pt. "Mądry wielbłąd" na s.82 - 83 - zwróćcie uwagę na przygody bohatera..

Autor:Plan wydarzeń.

Wydarzenia najlepiej przedstawić w formie głównych punktów, pozostałe wydarzenia zapisujemy w formie podpunktów np.: a), b), c).. Autor:zajęcia korekcyjno - kompensacyjne 2d. Dzisiaj przygotowałam Wam dyktando ,,Zabawa na podwórku".. Wiec gromadzki.. Walka ichneumona Rikki-Tikki-Tavi z kobrami.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Biała foka w poszukiwaniu bezludnej wyspy.. Przygarnięcie Mowgliego przez wilki.. W ćwiczeniu 1 na podstawie tekstu ze stron 82-83 w podręczniku odpowiedz na pytania.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego znajdziecie na streszczenia.pl.. Ostateczna rozprawa Mowgliego z Shere Khanem.. 9788375511338. dla dzieci i młodzieży literatura dziecięca literatura przygodowa lektury szkolne.. Jaś i Małgosia żyją w ubogiej rodzinie, mieszkają z ojcem i macochą.. Osoby które jeszcze nie wysłały swoich prac cały czas mają .Popularne posty z tego bloga 4.06.2020 czwartek.. Spróbujcie wpisać właściwe litery - ż, rz, h, ch, ó, u- a potem sprawdźcie, ile zrobiliście błędów.. 1 s.73 .. - układał plan wydarzeń - klasyfikował wyrazy jako rzeczowniki, przymiotniki i czasownikiPlan wydarzeń..

Proszę, abyście uważnie wysłuchali, bo będziemy układać plan wydarzeń.

50 lat- porwanie pięknej Heleny ze Sparty- córkę k. Tydareosa- 7 lat, .Kompozycja abstrakcyjna wykonana techniką Kandinskiego Pobierz link; Facebook; Twitter; Pinterest; E-mail; Inne aplikacje; Autor:Frazes, grymas, mina, gęba to są główne powody moralnych cierpień autora.. (1986) wybitny znawca twórczości Gombrowicza, Jan Błoński: "Historia trzydziestoletniego bohatera, którego wtrącono .Gombrowicz w swojej książce przedstawia absurdalne i zabawne sytuacje, które po chwili zastanowienia mogą wywołać lekki niesmak bo przecież ukazują wady nas samych.Przedstawiam Wam piękne i pomysłowe prace gniazd ptaków wykonane przez niektórych z Was.Popularne posty z tego bloga 4.06.2020 czwartek.. Wyprawa Mowgliego do ludzi.. Może uda Wam się uzupełnić bezbłędnie ?Zapraszam Was Kochani do obejrzenia Waszych prac- Mieszkańcy Rafy Koralowej.. Wilcza rodzina.. 2 godz. 46 min.. Mały Toomai przywódcą stada słoni.Afryka Kazika - streszczenie utworu Łukasza Wierzbickiego.. "Wielbłąd na stepie" Jerzego Krzysztonia to książka wspomnieniowa, dotycząca losów Polaków zesłanych na Syberię podczas II wojny światowej.Jej akcja rozgrywa się w Kazachstanie, a następnie w Uzbekistanie, między rokiem 1941 a 1942.. Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze.Mity o Atenie, Hermesie, Tezeuszu, Perseuszu - plany wydarzeń..

Przeprowadzka pierwsza Wybucha II wojna światowa.Jak napisać plan wydarzeń?

Nagranie wykonane na potrzeby nauczania zdalnego.4.06.2020 czwartek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt