Opisz zawód sprzedawca

Pobierz

- Dba o ład i porządek w miejscu pracy.. Mimo rozwoju technologii, nadal niezwykle istotny jest osobisty kontakt z klientem.. Kasjer sprzedawca może zajmować się tylko kasowaniem (tak jak w hipermarketach) jak również kasowaniem połączonym z szeroką pojętą pracą na sklepie (szczególnie w mniejszych firmach).Czym się zajmuje kasjer, sprzedawca (Zakres obowiązków): dbanie o poprawne saldo kasy obsługa kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych rozliczanie środków płatniczych, wydawanie reszty obsługa klientów, doradzanie im w kwestii wyboru określonych produktów dbanie o porządek w sklepie i estetykę miejsca pracySprzedawca to bardzo ogólne pojęcie.. Zawód "sprzedawcy" nie jest tak prosty i oczywisty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.. Taki sprzedawca jest pośrednikiem pomiędzy producentem a ostatecznym nabywcą towaru.. Demonstracja produktów, produktów i usług nowym i stałym klientom oraz pomoc w wyborze najbardziej odpowiadających ich potrzebom.Sprzedawca w handlu hurtowym ma za zadanie przygotować i zrealizować zamówienie hurtowe na towar znajdujący się w magazynie czy hurtowni.. To nie jest do końca prawda, że sprzedawca mało zarabia, ponieważ sprzedawcy/handlowcy oprócz stałej pensji otrzymują procent od wartości sprzedanych towarów i tylko od nich zależy ile sprzedadzą towaru w ciągu miesiąca.Opis zawodu..

Taki sprzedawca jest pośrednikiem pomiędzy producentem a ostatecznym nabywcą towaru.

Specjalista ds. sprzedaży musi być otwarty na ludzi i odporny na stres.Sprzedawca w branży mięsnej 522303: Sprzedawca w branży przemysłowej 522304: Sprzedawca w branży spożywczej 524502Sprzedawca, to zawód uniwersalny, niepodlegający wahaniom na rynku pracy.. W pracach *ge* broni ludzie (lud; ludowy) i on pracuje z ludźmi (lud).. - Zajmuje się dokumentami gwarancyjnymi.. W jego wolnym (bezpłatny) czasie udają się zakupy, robi *hausework* i je *buds*.odpowiedział (a) 26.05.2010 o 19:30.. Zawód fryzjer.. Opis zawodu sprzedawcy powstał na bazie analizy dost ępnych opracowa ń (w tym zbiorów informacji zawodowej), a tak że materiału badawczego zebranego podczas wywiadów z: - pracodawcami - pracownikami - organizatorami kształcenia zawodowego.CHARAKTERYSTYKA ZAWODU Sprzedawca, to osoba zajmująca się bezpośrednią i pośrednią obsługą klientów w handlu detalicznym i hurtowym.. - Kwituje dostawy towaru.. Absolwent kierunku sprzedawca potrafi: przyjmować, przechowywać i przygotowywać towary do sprzedaży; stosować nowoczesne formy sprzedaży; prowadzić właściwą rozmowę sprzedażową; prawidłowo sporządzać dokumenty związane z obrotem towarowym; sprawnie dokonywać obliczeń; obsługiwać urządzenia i sprzęt techniczny stosowany w nowoczesnym sklepie; obsługiwać komputer i korzystać z programów użytkowych; zbierać informacje o potrzebach klientów; dbać o .Zawód "sprzedawca" zakłada takie główne zadania dla pracownika: Propozycja / zamknięcie transakcji z potencjalnymi i istniejącymi klientami na podstawie obustronnie korzystnego partnerstwa..

Charakterystyka zawodu Inne nazwy zawodu: drogista; ekspedient; hurtownik; kioskarz; konsultant - sprzedawca; sklepowa.Wymagania psychofizyczne.

Czasem on daje bilety i posuwa się (kieruje; doprowadza) granatowy samochód (samochodowy; wagon).. Oferowanie / zamykanie transakcji z potencjalnymi i istniejącymi klientami w oparciu o wzajemnie.. Idealny pracownik.. Wyróżnia się więc np. sprzedawców artykułów mięsno-wędliniarskich, produktów spożywczych, artykułów owocowo-warzywnych, przetworów rybnych, dzieł sztuki, artykułów przemysłowych itp.Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie sprzedawca zostanie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży; 2) wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży.Sprzedawca w handlu hurtowym ma za zadanie przygotować i zrealizować zamówienie hurtowe na towar znajdujący się w magazynie czy hurtowni.. - Wydaje paragony oraz faktury.. Możemy mówić o sprzedawcy w sklepie, ale również można być sprzedawcą (inaczej handlowcem) w firmie produkcyjnej.. Do tego liczy się podzielność uwagi, umiejętność precyzyjnego i logicznego wypowiadania się oraz szybkiego podejmowania decyzji.. - Nadzoruje zamówienia towaru.. Fryzjer, zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta..

Nawiązanie, rozwijanie, ...Zawód kasjer sprzedawca Kasjer sprzedawca to osoba zatrudniona do obsługi kasy fiskalnej, przede wszystkim w placówkach handlowych.

- Obsługuje klientów.. - Zajmuje się reklamacjami oraz zwrotami.Opis oferty sprzedawcy Opis stanowiska.. Zadania zawodowe: 1) przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży; 2) wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży.. Sprzedawcy to pracownicy zatrudnieni w sklepach, hurtowniach i supermarketach, osoby realizujące czynności kupna i sprzedaży w imieniu firmy lub przedsiębiorstwa.SPRZEDAWCA Charakterystyka zawodu Sprzedawca to osoba realizująca czynności kupna i sprzedaży różnego rodzaju produktów.. Do jego zadań należy wynegocjowanie jak najniższej ceny kupna towaru iSprzedawca 522301..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt