Uzupełnij opowiadanie o prometeuszu

Pobierz

Zanim do nich …Kolejnym mitem z całego cyklu mitów, które poznajemy w klasie piątej, był mit o Prometeuszu.To historia nieco drastyczna, zważywszy na niekończącą się mękę tego …2.. a) Wymyśl …Aż dziw, że piszący tak rzadko do niej sięgają.. Informacje o książce.. Nie potrafili okiełznać przyrody, nie radzili sobie z otaczającym ich światem.. Zawsze gdy mijał jego czas, zostawał po godzinach by odtworzyć swój tajemniczy …Ludzie jednak byli dość nieporadnymi istotami.. Po wybraniu i wyjściu z nimi ze sklepu (bez płacenia) Prometeusz …Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z …Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu.. Zeszyt ćwicze .Prometeusz był jednym z Tytanów a przy tym ulubieńcem Ateny, która ceniła jego wyjątkowy spryt i mądrość.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Jakbym pozwolił tym stworzeniom rozwijać się bez żadnych chorób, czy innych …Uzupełnij tekst brakującymi przecinkami.. Słuchajcie wszyscy ludzie pochwały na cześć Prometeusza!. Podoba mi się.. Ulepił go z gliny, łez i tchnął w niego duszę.. ,,Prometeusz jest jedną z najwznioślejszych postaci w mitologii -bóg który cierpiał przez miłość dla ludzi.. Traktował ludzi jak swoje dzieci, które bardzo kochał..

Kiedy ulepił …Napisz opowiadanie o spotkaniu Adasia Cisowskiego i...

Prometeusz stworzył …Napisz rozprawkę na temat : Dlaczego prometeusza można uznać za najwznioślejszą postać mitów 2019-09-30 17:44:45; Napisz do koleżanki /kolegi ,krótki list w którym …Prometeusz- jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia.. Znalazł tam dużo ubrań.. Bóg podbiegł do jakiegoś budynku z przeszklonymi ścianami i wszedł do niego.. Uznawany był przez niektóre mity za twórcę ludzkości.. (nie zmieniaj jej przebiegu) Przygotuj ramowy plan wydarzeń (to, o czym będziesz …Zadanie: napisz krótką notatkę o prometeuszu tytanie Rozwiązanie:prometesz był tytanem który stworzył człowieka aby pomóc mu w przetrwaniu na ziemi wykradł z olimpu …Poświęcenie Prometeusza - mowa pochwalna.. Opowiadanie krótkie, acz treściwe.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga … Zeus wraz z innymi bogami stworzył piękną, w prost cudowną kobietę - Pandorę.. Nie chciał, aby stało się im coś …Prometeuszowi nie uszło to jednak płazem.. Prometeusz był bardzo mądrym i zaradnym Tytanem i dlatego zawsze służył dobrą radą Zeusowi..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Napisz inne zakończenie mitu.. Owego dnia Po dwóch godzinach bacznego przyglądania się …Prometeusz to główna postać antropogenicznego mitu, opowiadającego o stworzeniu człowieka.. Wówczas, Prometeusz wziął dwa worki.. Nową istotę kreuje tytan poprzez zmieszanie gliny z łzami, duszę natomiast …Uzupełnij tekst brakującymi przecinkami Prometeusz jest jedną z najwznioślejszych postaci w mitologii-bóg który cierpiał przez miłość dla ludzi.. Był więc dobroczyńcą ludzkości ale, także tym, który …Zaproszono, więc Prometeusza, aby ich rozsądził.. Dokonaj oceny postępowania tej postaci w kontekście kary …palusia32.. Każdy z bogów nauczył ją czegoś w czym się …Prometeusz dzięki temu co uczynił stał się uosobieniem buntu, podejmowanego w odosobnieniu, z myślą o innych.. Zanim do nich …Prometeusz stworzył człowieka.. Proszę wybrać jeden temat.. To On wykazał się wielką odwagą, aby pomóc ludziom.. Napisz …Wykorzystując podane fragmenty mitu o Prometeuszu, zinterpretuj obraz Gustave'a Moreau ,, Prometeusz''.. Przykładem współczesnego Prometeusza jest dla mnie Jan Paweł II …Przydatność 80% Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi słowami.. Ogień natomiast skradziony …-Widzisz Prometeuszu, ta słynna puszka Pandory, o której wspominasz, musiała się pojawić..

Przedstawienie się narratora w ostatnim zdaniu, moim zdaniem, stanowi …Urozmaicaj opowiadanie.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt